64 wilde zwijnen besmet met Afrikaanse varkenspest in Spanje
Het aantal bevestigde gevallen van Afrikaanse varkenspest (AVP) bij wilde zwijnen in de Spaanse regio Catalonië is opgelopen tot 64 dieren. Het Catalaanse ministerie van Landbouw meldde deze week vier nieuwe besmettingen in het bestaande toezichtgebied.
De autoriteiten houden het getroffen gebied met een straal van 6 kilometer rondom de eerste vindplaats van besmette zwijnen ongewijzigd. Volgens het landbouwministerie is de situatie binnen dit kerngebied onder controle.
Opvallend is dat op geen enkel commercieel varkensbedrijf in de regio het AVP-virus is aangetroffen. Dat is een geruststelling voor de Spaanse varkenshouderij. De bescherming van bedrijven in en rond het kerngebied blijft effectief.
Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, zijn verschillende eenheden ingezet om wilde zwijnen op te sporen en te vangen. Het doel hiervan is om de populatie te verkleinen en zo het risico op overdracht naar nieuwe gebieden te beperken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T6.180 DC
Nieuw, P.O.A.
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, € 240.000
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Vrijdag13° / 7°95 %
-
Zaterdag12° / 9°95 %
-
Zondag13° / 9°95 %
















