Ombudsman ziet dat boeren oneerlijk worden behandeld
Volgens de Nationale ombudsman Reinier van Zutphen schiet het beleid van de overheid tekort en zijn boeren hier de dupe van. Van Zutphen vindt dat agrarisch ondernemers aan het lijntje worden gehouden.
Boeren ervaren volgens de Nationale ombudsman al jarenlang onzekerheid door jarenlang wisselend overheidsbeleid. 'Ik heb boerenbedrijven bezocht in Utrecht, Zeeland, Twente en Drenthe: hartelijke mensen met hart voor hun bedrijf en dieren, maar in immense onzekerheid. Ze investeren, maar kunnen installaties niet gebruiken door veranderende vergunningen', stelt hij in gesprek met De Telegraaf.
'Banken financieren moeilijk en overdracht aan kinderen wordt problematisch. Fondsen worden toegezegd en weer afgeschaft. De overheid is onbetrouwbaar geworden in hun ogen. Eerlijkheid ontbreekt: beter een hard maar helder bericht met goede begeleiding dan eindeloos aan het lijntje worden gehouden', gaat Van Zutphen verder.
Ook transities naar nevenactiviteiten, zoals een bed and breakfast of camping, worden volgens de Nationale ombudsman vaak tegengewerkt door gemeenten. De Nationale ombudsman doet momenteel onderzoek naar het boerenbeleid van de Nederlandse overheid. 'Ik zal waarschijnlijk concluderen dat we de boeren niet eerlijk hebben behandeld en het hoog tijd is voor fair play en ondersteuning', sluit hij af.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, € 5.950
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (BRU) #692297
Gebruikt, € 4.080
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag16° / 2°0 %
-
Woensdag18° / 3°5 %
-
Donderdag17° / 8°35 %















