Vier nieuwe projecten starten in Weerterland
Het samenwerkingsverband Platteland in ontwikkeling Weerterland werkt in de komende jaren aan vier nieuwe projecten. Deze zijn donderdag 23 oktober 2025 bij het Bezoekerscentrum in Leudal gepresenteerd aan belangstellenden uit de regio, namens de gemeenten Nederweert, Weert en Leudal en provincie Limburg, waterschap Limburg, LLTB en Natuurmonumenten.
De nieuwe projecten krijgen een bijdrage van de Regio Deal Midden-Limburg. 'Het is goed om te zien dat we concreet aan doelen werken en zichtbaar zijn. Met een significante bijdrage kunnen we nog meer realiseren', zegt Boris Meessen, voorzitter van de stuurgroep en CDA-wethouder in Nederweert.
Natuurmonumenten gaat op eigen gronden in de Moeselpeel aan de slag met natuurherstel. Onderdeel van het project is een verkenning van het omliggende gebied, waar belangen van waterschap Limburg, LLTB en gemeente Weert centraal staan.
'Samenwerking tussen deze partijen zorgt voor een sterke aanpak van de uitdagingen in het buitengebied. Deze vragen om zorgvuldig ruimtegebruik', aldus wethouder Thomas van Gemert (VVD) van gemeente Weert.
Ondersteuning van agrariërs
Verder breidt de LLTB samen met de drie gemeenten de projecten BoerenPerspectief en Waterwinst uit naar lokale varianten binnen Weerterland. Deze richten zich op ondersteuning van agrarisch ondernemers. Het laatste project betreft een gezamenlijk onderzoek met HAS green academy.
De kracht van samenwerking ligt volgens LLTB-hoofdbestuurder Theo Coumans in het overleg over elkaars doelen en de bereidheid om elkaar ruimte te geven en te verbinden waar het kan. 'We willen integraal samenwerken. Dat betekent dat we de doelen van elkaar begrijpen en bereid zijn elkaar iets te gunnen. Alleen zo komen we verder.'
Limburgs gedeputeerde Léon Faassen (BBB) geeft aan dat het een pittige, maar belangrijke opdracht is om de verschillende belangen bij elkaar te brengen. 'Het samenwerkingsverband kan zeker bijdragen aan het verbinden van de economische en ecologische ontwikkeling van de regio.'
Variatie aan planten en dieren
Die ecologische ontwikkeling is het belangrijkste aandachtspunt voor de deelname van Natuurmonumenten, die ook afstemt met Staatsbosbeheer en Het Limburgs Landschap. 'Een rijke variatie aan planten en dieren is onmisbaar voor de natuur en de mens. Iets wat je alleen samen kunt bereiken', zegt Niels van den Hoogen, gebiedsmanager Kempen-Broek bij Natuurmonumenten.
Waterschap Limburg erkent dit gezamenlijke belang ook. 'Het is essentieel om vooruit te komen in een tijd dat waterkwaliteit en natuur onder druk staan', stelt Arnold Jansen, lid van het dagelijks bestuur. 'De opgaven in het buitengebied zijn groot en complex. Juist daarom is het belangrijk dat we samen optrekken over grenzen van organisaties en belangen heen', benadrukt wethouder Michel Graef (Samen Verder) van gemeente Leudal.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
















