Boerenkoepel Copa-Cogeca dreigt met nieuwe trekkeracties
Copa-Cogeca eist dat de Europese Commissie haar voorstel voor het komende Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) intact laat. De koepel van EU-landbouworganisaties dreigt met nieuwe protesten als de commissie hier geen gehoor aan geeft.
'Er zullen veel geschikte momenten zijn om demonstraties te organiseren', zo verwoordde Copa-voorzitter Massimiliano Giansanti de kritiek van boeren op het nieuwe GLB, tijdens een persconferentie na een vergadering van het bestuur. 'De trekkers staan klaar.'
De voorstellen van de Europese landbouwcommissie zijn volgens Copa-Cogeca, waar ook LTO Nederland bij is aangesloten, onaanvaardbaar. De organisatie roept het Europees Parlement en de Europese Raad op om deze te verwerpen.
De boerenkoepel heeft vooral grote zorgen over de voorstellen voor het meerjarig financieel kader (MFK) 2028-2034 in relatie tot het GLB. De voorstellen leiden volgens Copa-Cogeca tot een verzwakking van het gemeenschappelijk karakter van het Europese landbouwbeleid en een afname van het landbouwbudget met 20 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 125 trekker (MID) #782568
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (OLD) #693695
Gebruikt, € 169.500
-

Pottinger Faro 4000D
2011, € 34.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zondag20° / 9°5 %
-
Maandag20° / 10°5 %
-
Dinsdag21° / 10°5 %

















