Wereldbekende Vicon-pendelstrooier verdwijnt van het toneel
De Kverneland Group stopt na 67 jaar met de productie van de wereldbekende Vicon-pendelstrooiers in de fabriek in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep.
Sinds de introductie van in 1957 zijn wereldwijd meer dan een miljoen Vicon-pendelstrooiers verkocht. In de topjaren werden volgens de fabrikant soms wel meer dan duizend strooiers per week gemaakt en afgeleverd. De pendelstrooier van Vicon stond bekend om zijn eenvoud, levensduur en precisie.
De Kverneland Group stopt met het maken van de pendelstrooier omdat forse investeringen nodig zijn om het product toekomstbestendig te houden. Onder meer het gebruik van polyester voor de voorraadbak dat niet-recyclebaar is, vraagt overstap naar ander materiaal. Verder is de assemblagelijn na vijf decennia toe aan vervanging.
Vanwege de nauwkeurige instelbaarheid en het korte strooibeeld werd de pendelstrooier behalve in de grootschalige landbouw ook ingezet in boomgaarden, op sportvelden en golfterreinen en als zoutstrooier. De laatste pendelstrooiers kunnen tot eind augustus worden besteld. Daarna stopt de productie definitief. De pendelstrooiers werden na de overname van Kverneland door Kubota ook in het oranje geproduceerd. Ook deze productie stopt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

John Deere 6195M trekker (LIE) #705715
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag15° / 8°15 %
-
Zondag13° / 10°20 %
-
Maandag12° / 3°10 %

















