Loonsverhoging van 8,4 procent in nieuwe cao Open Teelten

Werkgevers en werknemers hebben na vijf onderhandelingsrondes afspraken gemaakt over een nieuwe cao Open Teelten. Deze heeft een looptijd van 1 juli 2025 tot en met 30 juni 2027 en kent een loonsverhoging van in totaal 8,4 procent. Bij instemming van minimaal één vakbond is de nieuwe cao een feit. Daarover wordt eind deze maand meer bekend.

Loonsverhoging+van+8%2C4+procent+in+nieuwe+cao+Open+Teelten
© Job Hiddink

'Met dit pakket aan arbeidsvoorwaarden bieden we werkgevers en werknemers in de sector stabiliteit en voorspelbaarheid. We beseffen dat de stijging van de loonkosten niet weinig is, maar wel realistisch in een nog steeds gespannen arbeidsmarkt', stelt Eric Douma, portefeuillehouder Mens, Ondernemerschap & Onderwijs bij LTO Nederland.

De belangenbehartiger heeft samen met de andere betrokken werkorganisaties NFO, KAVB en Anthos ingestemd met de arbeidsvoorwaarden. De vakbonden FNV en CNV leggen het nog voor aan hun leden.


Loonsverhoging in vier stappen

De loonsverhoging van 8,4 procent in de voorgestelde cao Open Teelten wordt verdeeld over vier stappen: 2 procent per 1 juli 2025, 2,2 procent per 1 januari 2026, 2 procent per 1 juli 2026 en tot slot 2,2 procent met ingang van 1 januari 2027. Daarnaast hebben de werkorganisaties afspraken gemaakt over de reiskostenvergoeding, een verlaging van de vakvolwassen leeftijd naar 19 jaar en beloning van studenten en scholieren.

Daarnaast komt er een vervolg op de afspraken rondom duurzame inzetbaarheid en wordt een aantal onderwerpen tijdens de looptijd van de cao samen verder besproken en uitgewerkt. Vanuit de kant van de werkgevers was binnen de verschillende deelsectoren – akkerbouw, vollegrondsgroenten, bloembollen, bomen, vaste planten, zomerbloemen en fruitteelt – een breed draagvlak voor een meerjarige cao.


Verder meldt LTO dat de concurrentiepositie van deze deelsectoren een belangrijk onderwerp was tijdens de onderhandelingen. 'Vergeleken met onze buurlanden zijn de loonkosten voor Nederlandse werkgevers enorm hoog. Daarom zijn we tevreden dat de vakbonden samen met ons richting de politiek optrekken om te werken aan een oplossing voor dit probleem', verklaart Jaap den Dekker, voorzitter van de onderhandelingsdelegatie.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zaterdag
    29° / 19°
    55 %
  • Zondag
    22° / 14°
    20 %
  • Maandag
    22° / 12°
    10 %
Meer weer