Uienprijs stijgt nog eens 5 euro
De notering van gele zaaiuien met meer dan 60 procent grof stijgt op de beurs in Emmeloord met 5 euro naar 40 tot 45 euro per 100 kilo. Het seizoen van rode zaaiuien eindigt met een plus van 3,50 naar 53 tot 57 euro per 100 kilo.
Door de sterke opmars van de prijzen voor gele zaaiuien is het prijsverschil met rode uien in de afgelopen weken flink kleiner geworden. Voor rode uien zit het seizoen er vanaf nu op, omdat de voorraden van deze uien zijn geruimd.
Gele uien zijn gevraagd, terwijl het aanbod beperkt is. Dit zorgt voor een vaste marktsituatie. Veel telers wilden dit jaar niet het risico nemen om te wachten tot het eind van het seizoen. Sorteerders hebben hun werkvoorraden telkens beperkt gehouden omdat zij ook hun risico’s beperkt wilden houden.
De transactielijst van Holland Onion Association (HOA) vermeldt voor de eerste helft van deze week nog wel een aantal transacties. Vier zaken zijn gedaan op 45 euro en twee op 40 euro per 100 kilo. Hoewel vorige week ook al een partij werd vermeld met een prijs van 45 euro per 100 kilo, is er wel een groot verschil met de zaken die vorige week zijn gedaan. Een week geleden zijn er namelijk ook nog partijen van eigenaar verwisseld voor 30 en 33 euro per 100 kilo. Voor dergelijke bedragen worden nu geen zaken meer gedaan.
Export loopt goed door
Volgens de laatste informatie van het Kwaliteits-Controle-Bureau (KCB) en het GroentenFruit Huis heeft week 15 een export opgeleverd van 18.668 ton. Daarmee blijft de export goed doorlopen; in voorgaande jaren werd in week 15 gemiddeld zo'n 17.000 ton geëxporteerd. Het zijn Europese bestemmingen die het stokje steeds meer overnemen van de Afrikaanse bestemmingen.
Grootste afnemer in week 15 is Spanje met net iets meer dan 3.000 ton. Groot-Brittannië en Duitsland volgen met een weekimport van meer dan 2.000 ton. Ook Italië, Portugal, Hongarije, Frankrijk, Roemenië en Ierland staan in de top 10 van grootste afnemers van Nederlandse uien in de tweede week van april.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
-

John Deere 6175R (ZUI) #64452
Gebruikt, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %
















