Toch natuurvergunning nodig voor lelieteelt in Drenthe
Provincie Drenthe had een natuurvergunning af moeten geven voor lelieteelt nabij Natura 2000-gebied Drents-Friese Wold & Leggelderveld. Dat oordeelt de rechtbank deze week. Burgerinitiatief Meten=Weten krijgt daarmee gelijk.
Door de uitspraak moet het provinciebestuur een nieuw besluit nemen over het handhavingsverzoek. Ondertussen beraadt het college van Gedeputeerde Staten zich over een hoger beroep.
Meten=Weten diende in 2022 een handhavingsverzoek in bij de provincie. Volgens het burgerinitiatief zou Drenthe een natuurvergunning moeten verlenen, omdat het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in de lelieteelt negatieve gevolgen kan hebben voor het beschermde natuurgebied. Het gaat om twee agrarische percelen nabij Geeuwenbrug.
Drenthe vindt dat een natuurvergunning niet nodig is, omdat er sprake zou zijn van bestaand agrarisch gebruik en intern salderen. De rechtbank is het daar niet mee eens en gooit de argumenten van het provinciebestuur in de prullenbak. In Friesland kreeg Meten=Weten eerder dit jaar ook gelijk in een soortgelijke zaak.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692156
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692297
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TNHT6.140
2017, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %