Zaadbedrijf waarschuwt voor bremia in vroege teelt ijsbergsla
De vroege teelt van ijsbergsla onder vliesdoek is extra gevoelig voor de ontwikkeling van bremia ofwel meeldauw. Zaadbedrijf Enza Zaden in Enkhuizen adviseert telers van ijsbergsla hier rekening mee te houden.

Juist onder het vliesdoek zijn de omstandigheden meestal extra gunstig voor schimmelinfecties en voor het verspreiden van de meeldauwschimmel in het gewas. De ernst en dreiging van bremia bleek afgelopen jaar opnieuw, toen het International Bremia Evaluation Board (Ibeb) een nieuwe fysio Bl 41 identificeerde die in de praktijk aantastingen veroorzaakte.
Als leverancier van zaaizaden adviseert Enza Zaden de telers om, zeker voor de vroege plantingen, te kiezen voor rassen die qua resistenties het volledige spectrum afdekken van fysio Bl 29 tot en met fysio Bl 41. Zelf heeft het Noord-Hollandse zaadbedrijf voor de volledige resistentie tegen bremia inmiddels twee nieuwe rassen onder nummer beschikbaar. De jonge planten met de aanvullende resistentie bestemd voor de primeurteelt zijn begin januari gezaaid en staan nu nog in de opkweekkassen. Begin maart worden ze uitgeplant in de vollegrond.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 3046R Compacttrekke (WOL) #27647
Gebruikt, P.O.A.
-
4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %