Dringende oproep om gegevens niet meer openbaar te maken
De laatste tijd zijn regelmatig bedrijfsgegevens van agrarisch ondernemers openbaar gemaakt via een Wet open overheid-verzoek (Woo). Veel boeren en tuinders ervaren dit als intimiderend. Voorzitter Robbert Bekkers van de LTO-vakgroep Konijnenhouderij schreef er onlangs al een column over.
'Wanneer gegevens als naam en adres openbaar zijn gemaakt, dan is dat zeker intimiderend en een inbreuk op je veiligheidsgevoel. Dat er gecontroleerd wordt, vinden wij helemaal niet erg. Maar met openbaarmaking van privé- of bedrijfsgegevens hebben we wel moeite', geeft Bekkers aan.
Een aantal ondernemers heeft in het verleden te maken gehad met laster, treiterijen en bedreigingen nadat informatie uit bezoek- en controlerapporten van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) openbaar was gemaakt. 'Dan kunnen ze gericht zeggen: 'daar zit die met dat bedrijf'. Dat wil niemand.'
Landbouwminister Femke Wiersma heeft daarom recentelijk ingegrepen bij een Woo-procedure en voorkomen dat gegevens van boeren en tuinders zijn gepubliceerd. Bekkers: 'De NVWA moet controles kunnen uitvoeren, en wij zijn welwillend. Maar dit moet anders.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Krone AM243CV 3-punts maaier
2003, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #691828
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Tractor 7530 PREMIUM (HA) #137319
Gebruikt, P.O.A.
-
Snapper Zitmaaier / tuintrekker SPX 300 (KK) #696814
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Dinsdag35° / 17°0 %
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %