Minder schapen en runderen in Verenigd Koninkrijk
Het Verenigd Koninkrijk heeft het laagste aantal schapen in dertien jaar tijd. Ook het aantal runderen is in het afgelopen jaar gedaald. Dat blijkt uit cijfers van het Britse ministerie voor Milieu, Voedsel en Plattelandszaken.

Het Britse vakblad Farming UK meldt in een overzicht op basis van deze cijfers dat het aantal schapen in het afgelopen jaar is afgenomen met 2,5 procent, van 31,8 miljoen naar 31 miljoen. Het aantal ooien daalde met 3,6 procent tot 14,9 miljoen en het aantal lammeren met 1,5 procent tot 15,2 miljoen. Er waren dit jaar al minderen lammeren beschikbaar voor de slacht en de productie van lamsvlees.
Doordat er minder ooien zijn, is de verwachting dat er komend jaar nog minder lammeren zijn voor zowel de opfok als de slacht. Dit zal ook nog te merken zijn in de jaren erna, voorspellen sectorpartijen.
Minder runderen, evenveel melkvee
Ook in andere veehouderijsectoren in het Verenigd Koninkrijk is er een dalende trend. Zo nam het aantal runderen en kalveren af van 9,55 miljoen naar 9,41 miljoen. Dat is een daling van 1,5 procent vergeleken met 2023. Het aantal melkkoeien blijft wel stabiel op 1,8 miljoen stuks. Dat is evenveel als vorig jaar en ook evenveel als tien jaar geleden. In Nederland en Duitsland neemt het aantal melkkoeien juist af.
De effecten van de daling in de rundveestapel zal vooral gevolgen hebben voor de productie van Brits rundvlees. Sectororganisaties houden rekening met een afname van de productie van 'eersteklas' Brits rundvlees.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZUI) #691453
Gebruikt, € 3.289
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %