Kamer trekt 50 miljoen euro uit voor agrarisch natuurbeheer
De Tweede Kamer trekt volgend jaar 50 miljoen euro extra uit voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer. Bij de stemming over de landbouwbegroting is goedkeuring gegeven aan een voorstel dat dit mogelijk maakt. Het voorstel was als amendement op de begroting, ingediend door ChristenUnie, CDA en SGP.
Het kabinet heeft vanaf 2026 structureel 500 miljoen euro aan extra middelen begroot voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer. Met het amendement van de drie partijen komt er al in 2025 meer geld beschikbaar en wordt meer geleidelijk opgebouwd naar de structurele intensivering van 500 miljoen euro.
De landbouwbegroting is aangenomen, maar GroenLinks-PvdA, CDA, SP, Denk, FvD, PvdD en Volt stemden tegen. Voor GroenLinks-PvdA en CDA was het uitsluiten van de agrarische sector van het Klimaatfonds reden om niet akkoord te gaan.
De begroting van alle departementen werd donderdagavond 12 december in stemming gebracht. Deze stemming was een week vertraagd door onenigheid over de onderwijsbegroting.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.891
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (SOM) #781745
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (ZUI) #781746
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TM190 trekker (REU) #690891
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag19° / 11°5 %
-
Woensdag19° / 12°80 %
-
Donderdag18° / 11°55 %
















