Fruittelers krijgen maar 85 procent van hagelschade uitgekeerd
Verzekeraar OFH Agriver stelt bij de uitkeringen van schade dit jaar een beperking in. Vanwege de uitzonderlijke hagelschade in 2024 ziet het bedrijf zich genoodzaakt een beroep te doen op deze clausule in de verzekeringsvoorwaarden. Dat betekent dat fruittelers die hagelschade hebben gemeld bij OFH, maar 85 procent van de berekende schade krijgen uitgekeerd.

De zeer zachte winter in het begin van teeltseizoen resulteerde in een extreem vroege bloei van fruitbomen. Juist op het moment dat de fruitopstand kwetsbaar was, trok in de derde week van april een reeks hagelbuien over Nederland en België. Later kwamen daar nog meer stevige hagelbuien bij. 87 procent van de leden van de Onderlinge Fruittelers Hagelverzekering (OFH) blijkt uiteindelijk te zijn getroffen door hagel.
Volgens OFH is er sprake van hoge schadebedragen per hectare. Tel je alle meldingen bij elkaar op, dan kom je uit op een schadelast van 76 miljoen euro. Dit bedrag overstijgt de beschikbare stroppenpot van de verzekeraar. Daarom is OFH genoodzaakt de schade-uitkeringen tot 85 procent van de berekende schade te beperken.
De fruitteeltverzekeraar schrijft de stevige hagelbuien van 2024 mede toe aan klimaatverandering. De afgelopen jaren was al vaker sprake van meer hagelschade dan voorheen, al was dat veel minder extreem dan in 2024. OFH past daarom de verzekeringsvoorwaarden in 2025 aan voor fruittelers. De verzekeraar bericht eind november zijn leden over het nieuwe aanbod.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon DMP2401 TC achtermaaier + kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag18° / 5°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 7°10 %