Supermarktketen Penny tekent contract met Duitse melkveehouders
De Duitse supermarktketen Penny sluit een driepartijencontract af met leverancier Die faire Milch en producentenorganisatie Fair Food. Samen stellen zij de melkprijs van de boeren vast. Bijzonder is dat de prijs wordt bepaald aan de hand van de productiekosten.

In tegenstelling tot de gebruikelijke gang van zaken zitten melkveehouders in deze samenwerking aan tafel en onderhandelen ze op gelijke voet over voorwaarden. Het idee achter dit model is dat het zou moeten zorgen voor meer transparantie in de berekening van de prijs. De basis hiervoor is de Milk Marker Index (MMI). Hierin worden de kosten van verschillende productielocaties en omstandigheden in kaart gebracht. De index geeft de ontwikkeling van de melkproductiekosten weer en wordt regelmatig bijgewerkt.
De melk wordt onder de naam Die faire Milch x milprima in de schappen gelegd. Het doel is om een eerlijke prijs te betalen voor kleinere familiebedrijven en zo de binnenlandse landbouw te ondersteunen. De melk is al in 2.130 Penny-winkels in heel Duitsland verkrijgbaar voor een prijs van 1,19 euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Farmtrac Tractor, compact Overig (WOL) #39432
Gebruikt, € 15.000
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Tractor 6120M (LIE) #691687
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°10 %
-
Zondag21° / 13°60 %
-
Maandag21° / 12°10 %