Supermarktketen Penny tekent contract met Duitse melkveehouders
De Duitse supermarktketen Penny sluit een driepartijencontract af met leverancier Die faire Milch en producentenorganisatie Fair Food. Samen stellen zij de melkprijs van de boeren vast. Bijzonder is dat de prijs wordt bepaald aan de hand van de productiekosten.
In tegenstelling tot de gebruikelijke gang van zaken zitten melkveehouders in deze samenwerking aan tafel en onderhandelen ze op gelijke voet over voorwaarden. Het idee achter dit model is dat het zou moeten zorgen voor meer transparantie in de berekening van de prijs. De basis hiervoor is de Milk Marker Index (MMI). Hierin worden de kosten van verschillende productielocaties en omstandigheden in kaart gebracht. De index geeft de ontwikkeling van de melkproductiekosten weer en wordt regelmatig bijgewerkt.
De melk wordt onder de naam Die faire Milch x milprima in de schappen gelegd. Het doel is om een eerlijke prijs te betalen voor kleinere familiebedrijven en zo de binnenlandse landbouw te ondersteunen. De melk is al in 2.130 Penny-winkels in heel Duitsland verkrijgbaar voor een prijs van 1,19 euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Faro 4000D
2011, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Maandag21° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 15°20 %
-
Woensdag26° / 17°50 %

















