Nederlandse slachterijen slachten minder varkens
Het aantal vleesvarkens dat Nederlandse slachterijen in de eerste vier maanden van dit jaar hebben geslacht, is met 1 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode in 2023. Daarentegen is de inlandse varkensvleesproductie met 1 procent gestegen. De vleesvarkens wegen dit jaar aan de slachthaak gemiddeld 1,75 kilo meer.
De vier grote Nederlandse varkensslachterijen hebben tot eind april 4,95 miljoen vleesvarkens verwerkt. Dat zijn er zo'n 45.000 minder dan in dezelfde periode van 2023, blijkt uit de wekelijkse marktcijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.
Wat opvalt in de eerste 17 weken van 2024, is het hogere slachtgewicht. Tot nu toe weegt een varkenskarkas dit jaar gemiddeld 101,89 kilo. In dezelfde periode van 2023 was dat 100,14 kilo. Dit gewichtsverschil zorgt ervoor dat slachterijen ondanks het lagere aantal geslachte varkens toch meer kilo's varkensvlees hebben geproduceerd. Een stijging van bijna 1 procent.
Het vleespercentage in de eerste vier maanden van 2024 is met gemiddeld 58,6 procent 0,2 procent lager dan in de eerste vier maanden van 2023.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.410
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #777374
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 4066R compacttrekker (HIL) #776891
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Vrijdag30° / 15°5 %
-
Zaterdag26° / 14°20 %
-
Zondag22° / 14°25 %
















