Te weinig doses blauwtongvaccin, schapen krijgen voorrang
Er zijn in de maand mei onvoldoende doses vaccin tegen het blauwtongvirus beschikbaar voor alle schapen en runderen in Nederland. Zeker tot het einde van mei is er schaarste, waardoor er nu een voorrangsvolgorde is vastgesteld.
Schapen, zeldzame rassen en dieren op bedrijven met een publieksfunctie, zoals kinderboerderijen, krijgen voorrang bij het inenten. Dat hebben LTO, andere sectororganisaties en Universiteit Utrecht bepaald. Schapen krijgen voorrang omdat zij vaker ernstige klachten krijgen van het virus en ook vaker overlijden dan runderen. Ook hebben schapen maar één inenting tegen het blauwtongvirus nodig, waar runderen er twee moeten krijgen met een periode van enkele weken ertussen.
Het is niet bekend hoe groot het tekort aan doses is. Begin mei komen de eerste miljoen vaccinaties in Nederland, twee weken later nog een miljoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 250 trekker (OLD) #775887
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (HIL) #65742
Gebruikt, € 3.289
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 5°10 %
-
Woensdag10° / 5°20 %
-
Donderdag11° / 6°30 %

















