Aantal bedrijfsongevallen landbouw stijgt licht
Het aantal bedrijfsongevallen in de landbouw, bosbouw en visserij is toegenomen van 91 per 100.000 werknemers in 2021 naar 106 per 100.000 werknemers in 2022. Het gaat hierbij alleen om afgesloten zaken door de Arbeidsinspectie.

Deze cijfers zijn bekendgemaakt in de Monitor Arbeidsongevallen van de Arbeidsinspectie. De gepubliceerde cijfers gelden voor de landbouw, bosbouw en visserij bij elkaar opgeteld. In het onderzoek zijn geen individuele cijfers van de landbouw opgenomen.
In 2021 werkten zo'n 107.000 mensen in deze overkoepelende sector. In de sector is het aantal dodelijke arbeidsongevallen niet gestegen. Wel staan de landbouw, bosbouw en visserij voor de periode van 2018 tot 2022 op plek vijf.
Ongelukken voorkomen
Het doel van de Monitor Arbeidsongevallen is om in kaart te brengen hoeveel en wat voor soort ongelukken er gebeuren op de werkvloer en om in de toekomst zoveel mogelijk dit soort ongevallen te kunnen voorkomen. Een derde van de door de Arbeidsinspectie onderzochte arbeidsongevallen leidt vermoedelijk tot blijvend letsel en ruim de helft tot niet-blijvend letsel.
In 2022 werden er in totaal 2.295 ongevalsonderzoeken afgerond. In 2021 was er nog een afname te zien in bijna alle sectoren. Deze afname is in 2022 niet doorgezet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Challenger MT765 (SOM) #691780
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (EMA) #692272
Gebruikt, € 5.313
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag24° / 15°15 %
-
Zaterdag25° / 12°5 %
-
Zondag25° / 12°5 %