Frankrijk begint met grootschalige vaccinatiecampagne voor eenden
Frankrijk is begonnen met een grootschalige campagne om eenden te vaccineren tegen vogelgriep. De autoriteiten willen zo voorkomen dat de gehouden vogels bij een nieuwe uitbraak massaal moeten worden gedood.
Bedrijven met meer dan 250 eenden zijn verplicht mee te doen aan het initiatief. Dierenartsen verwachten dat het komende jaar ongeveer 60 miljoen van de watervogels worden ingeënt. Het vaccin moet twee keer worden toegediend. Frankrijk heeft de eerste 80 miljoen doses besteld bij farmaceut Boehringer Ingelheim.
De Franse pluimveesector is herhaaldelijk opgeschrikt door uitbraken van vogelgriep. Bestuurder Jocelyn Marguerie van dierenartsenorganisatie SNGTV verwacht dat de vaccinatiecampagne grootschalige uitbraken voorkomt. 'We gaan door vaccinatie alleen nog maar individuele ziektegevallen zien', voorspelt ze.
Frankrijk is voor zover bekend het enige land in Europa dat zo'n grote vaccinatiecampagne voor eenden heeft opgezet. Niet iedereen is enthousiast over het initiatief. Het Amerikaanse ministerie van Landbouw heeft bijvoorbeeld nieuwe importbeperkingen opgelegd aan pluimvee uit Frankrijk vanwege de vaccinatiecampagne.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kubota M4072 4 WD trekker
2018, € 35.750
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (MOL) #781072
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 (SMI) #708920
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Zondag13° / 9°50 %
-
Maandag12° / 9°90 %
-
Dinsdag17° / 10°20 %
















