Bietentelers zijn alert op bladschimmels
Ondanks de toenemende druk van bladschimmels staan de suikerbieten in Nederland er over het algemeen gezond bij, constateert de agrarische dienst van Cosun Beet Company.

De suikerfabrikant meldt dat bietentelers goed alert zijn op de beheersing van bladschimmels. De agrarische dienst signaleert dat veel telers de eerste en inmiddels ook tweede bespuiting hebben uitgevoerd. Ervaringen en onderzoek van onder meer bieteninstituut IRS wijzen uit dat de timing van de eerste bespuitingen enorm belangrijk is voor een goede bestrijding.
Het goed functioneren van het waarschuwingssysteem zorgt er volgens Cosun Beet Company voor dat de suikerbieten er over het algemeen in alle teeltgebieden gezond op staan. Er zijn nog weinig aantastingen gemeld van vergelingsziekte en de eerste vlekken van cercospora zijn dit jaar later gevonden dan voorgaande jaren.
Met een gezond bladapparaat kunnen de suikerbieten optimaal profiteren van de groeimaand augustus, verwacht de agrarische dienst. De zonnige weersverwachting voor de komende weken is zeer welkom, na de tegenvallende hoeveelheid zonuren in juli. Het advies aan bietentelers is om wekelijks te blijven controleren op bladschimmels. Voor de productie is het belangrijk dat ook nieuwgevormde bladeren gezond blijven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (BV) #692392
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZND) #692294
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (RL) #692017
Gebruikt, € 3.289
-
Claas Tractor Arion 530 (LH) #181171
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %