Aerius Check piekbelasters ruim 20.000 keer ingevuld
De rekenhulp waarmee boeren kunnen kijken of zij 'piekbelaster' zijn, is inmiddels ruim 20.000 keer ingevuld. De website hiervoor is ook al meer dan 113.000 keer bekeken sinds de lancering ervan, meldt het ministerie van Landbouw.

Piekbelasters hebben door hun stikstofuitstoot veel effect op natuurgebieden. Om de stikstofcrisis op te lossen, heeft het kabinet een speciale regeling in het leven geroepen waarmee deze bedrijven kunnen worden uitgekocht. Om te achterhalen of iemand als piekbelaster kan worden aangeduid, moeten ze gegevens invullen in de zogenoemde Aerius Check.
Dat de tool zo vaak is ingevuld, is volgens stikstofminister Christianne van der Wal een teken dat 'er in ieder geval interesse is. Want het is niet heel makkelijk. Je moet er echt heel veel gegevens voor invullen. Daar moet je wel even je best voor doen.'
De daadwerkelijke opkoopregeling gaat begin juli van start.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Z515E ZEROTURN 48" (BIE) #692156
Gebruikt, € 7.123
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 48A Exp. deck (HIL) #27087
Gebruikt, € 1.450
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692300
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %