Friese coalitiegesprekken gaan tussen BBB, PvdA, CDA en ChristenUnie
Vier partijen gaan in Friesland proberen een coalitie te smeden: BBB, PvdA, CDA en ChristenUnie. Dat is het resultaat van de verkenning die is uitgevoerd door Chris Stoffer en die vrijdagmiddag is gepresenteerd.

De vier partijen hebben samen 25 van de 43 zetels in Provinciale Staten, een ruime meerderheid. BBB heeft er veertien, PvdA vijf, CDA vier en ChristenUnie twee. Volgens Stoffer kunnen ze elkaar vinden op inhoud en de programmatische verschillen die er zijn lijken overbrugbaar. De partijen hebben ook vertrouwen in elkaar.
De samenstelling doet volgens Stoffer, in het dagelijks leven Tweede Kamerlid voor de SGP, recht aan de verkiezingsuitslag. De vier partijen vertegenwoordigen volgens hem een mooie breedte van de Friese samenleving. Samen vertolken zij bovendien een breed palet van opvattingen in Provinciale Staten.
De rapportage van Stoffer is hier terug te lezen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
RS330 VRF
Gebruikt, € 750
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BRU) #692917
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %