Graandeal verlengd met zestig dagen
Rusland is bereid om het akkoord over een corridor op de Zwarte Zee voor de export van met name granen met zestig dagen te verlengen. Russische autoriteiten laten dat volgens verschillende internationale persbureaus weten na overleg met de Verenigde Naties in het Zwitserse Genève.
De overeenkomst die vorig jaar in juli voor het eerst werd gesloten, maakt uitvoer van Russisch en Oekraïens graan en andere landbouwproducten mogelijk via de Zwarte Zee. In november 2022 werden de afspraken tussen Oekraïne en Rusland over een veilige export na moeizame onderhandelingen verlengd tot 18 maart. Rusland kiest nu voor een verlenging van twee in plaats van vier maanden om druk op het Westen te houden.
In een reactie stelt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Vershinin dat een verdere verlenging van de afspraken zal afhangen van Westerse sancties. Rusland wil met name dat de sancties tegen de uitvoer van kunstmest versoepeld worden.
Reactie Oekraïne
De Oekraïense minister van Infrastructuur Oleksandr Kubrakov verklaarde maandagavond dat een verlenging van zestig dagen niet past bij de voorwaarden van de graandeal. In de basisovereenkomst werd steeds een termijn van 120 dagen afgesproken. Toch wijst Oekraïne het Russische voorstel voor een kortere verlenging niet meteen af.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Lotus 1020profi
2012, P.O.A.
-

John Deere 6M 155 trekker (REU) #693692
Gebruikt, P.O.A.
-

Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (SOM) #690527
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°60 %
-
Maandag13° / 7°40 %
-
Dinsdag14° / 9°15 %
















