Frankrijk: EU-Mercosur niet beetje aanpassen maar fors wijzigen
De Franse president Emmanuel Macron heeft deze week bij zijn bezoek aan de grote landbouwbeurs in Parijs nogmaals gezegd dat het handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse Mercosur-landen pas kan worden geratificeerd als die landen zich ook moeten gaan houden aan dezelfde milieuregels die voor de Europese landbouw gelden.

'Als er beperkingen worden opgelegd aan onze producenten, dan moeten we ze opleggen aan het voedsel dat we importeren', benadrukte Macron. Franse landbouwproducenten vrezen dat de komst van Zuid-Amerikaanse producten op de EU-markt, waarvoor minder strenge klimaatnormen gelden, gevolgen kan hebben voor hun eigen bedrijfstak.
Volgens de Franse president is ratificatie van het Mercosur-verdrag 'niet mogelijk als zij de klimaatovereenkomsten van Parijs niet respecteren. Die benadering zou erop neerkomen dat Frankrijk geen genoegen neemt met een of ander 'inlegvelletje' in de huidige verdragstekst, maar dat er daadwerkelijk opnieuw moet worden onderhandeld.
Eerder zei Eurocommissaris Frans Timmermans na een bezoek aan Brazilië dat als de twee continenten erin slagen de ontbossing van de Amazone een halt toe te roepen, de overeenkomst in juli kan ondertekend. In Brussel wordt verwacht dat de EU deze week met een bekendmaking komt over de status van het Mercosur-verdrag.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HA) #692917
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZND) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Tractor 6150R (BS) #90176
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Overig (SO) #662
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %