CLM: uitkopen van boeren effectief maar wel het duurst
Om de stikstofuitstoot in de melkveesector terug te dringen, is boeren uitkopen, hun vergunningen innemen en restricties opleggen voor het gebruik van de grond het meest effectief. Maar het is ook veruit de duurste oplossing.
Dit blijkt uit onderzoek van het agrarisch adviesbureau CLM in opdracht van ABN Amro. NRC schrijft dat.
CLM onderzocht de effectiviteit en kosten van veertien stikstofverlagende maatregelen in de melkveesector: van het uitkopen van boeren, het omschakelen naar biologische, duurzamere landbouw tot het nemen van technische maatregelen in de stallen. Het advies moet melkveehouders en bestuurders helpen bij 'soms lastige keuzes'.
Combinatie
CLM zette veertien maatregelen op een rij en bekeek de effectiviteit en het prijskaartje. De hoofdconclusie is weinig opzienbarend: een combinatie van verschillende maatregelen kan Nederland uit het 'stikstofmoeras' trekken. De onderzoekers gingen uit van een gemiddeld melkveebedrijf met 120 melkkoeien dat jaarlijks 3.168 kilo stikstof uitstoot.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 215 trekker (WIJ) #779286
Gebruikt, € 167.500
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
-

John Deere 5090M trekker 2WD (BEN) #703457
Gebruikt, € 42.350
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 17.436
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Woensdag20° / 12°95 %
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
















