Te lage pH op merendeel gras- en maispercelen
Veel melkveehouders doen er goed aan om dit najaar hun gras- en maispercelen te bekalken. Uit analyses van onafhankelijk adviesbureau VIB Consulting blijkt de pH te laag op het merendeel van de percelen die ze bestudeerden.

Bij een te lage pH kan de grond onvoldoende mineralen binden. Waardevolle mineralen spoelen uit naar diepere lagen waardoor de plant deze mineralen niet kan benutten.
Verder blijkt uit de uitgebreide grondonderzoeken die VIB Consulting uitvoerde dat de verhouding tussen calcium en magnesium op het klei-humuscomplex niet in balans is. Het aandeel magnesium is veel te hoog in verhouding tot het aandeel calcium. Daarom adviseert VIB Consulting om te bekalken zonder magnesium.
Kunstmest
De disbalans in de calcium-magnesiumverhouding is verklaarbaar. Enerzijds komt er relatief veel magnesium op het land via kunstmest, maar ook door kalksoorten die magnesium bevatten.
Daarnaast bevat drijfmest relatief veel magnesium. Koeien bouwen in het lichaam namelijk geen magnesiumvoorraad op, wat bij calcium en fosfor wel aan de orde is. Rundvee haalt het magnesium uit het voer. 15 tot 20 procent daarvan benut het dier en de rest komt via de mest op het land.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Claas Disco FC310 frontschijvenmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6100M (LH) #691714
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (SO) #28450
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (ZOB) #692208
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %