Eerste mobiele slachtunit pluimvee in EU in gebruik
De eerste mobiele slachterij voor pluimvee is in gebruik genomen op een biologisch bedrijf in het district Odenwald in de Duitse deelstaat Hessen. De unit kan 600 vleeskuikens of legkippen, 250 ganzen of eenden of 25 kalkoenen per dag slachten.
Het systeem is goedgekeurd door de Europese Unie (EU). De deelstaat Hessen heeft er in eerste instantie goedkeuring aan gegeven voor drie maanden. In die periode beslist de regionale raad van Darmstadt over verlenging van de systeemtoelating.
De mobiele slachtunit is een doorontwikkeling van een systeem waarmee in 2019 in Hessen een proef werd gedaan. In december 2021 legde de deelstaat in een besluit vast onder welke voorwaarden een mobiele pluimveeslachterij ook op grotere schaal en volgens EU-hygiënenormen mag worden geëxploiteerd.
De nu goedgekeurde faciliteit is 8 meter lang, heeft een geïntegreerde koelcel en is volledig mobiel. Een belangrijk voordeel van mobiel slachten is het vermijden van transport.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 130 trekker (STE) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

Pöttinger SYNKRO 5020 K cultivator (HIL) #779283
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag24° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 14°5 %
-
Zondag22° / 16°85 %















