Belgische telers ploegen hun bloemkool onder
			Vanwege slechte prijzen en een mislukte teelt door de droogte zien diverse Belgische bloemkooltelers zich genoodzaakt hun bloemkolen onder te ploegen. 
		
		Bloemkooltelers in België hebben aan de ene kant te maken met verminderde vraag vanuit de verwerkende industrie. De opbrengstprijzen zijn op dit moment nog slechts de helft van de kostprijs. Onder meer VRT en Vilt.be berichten hierover. Volgens de telers is er financieel gezien sprake van een grote aderlating.
Wat naast de prijsvorming nog speelt, zijn de gevolgen van de droogte voor de gevoelige vroege teelt van bloemkool. In België geldt in diverse teeltgebieden een beregeningsverbod. Een teler legt voor de camera van VRT uit dat het vocht uit de kolen trekt als de bloemkolen te weinig water krijgen. Die groeien daardoor niet uit en verkleuren bruin.
Daling Belgische groenteareaal
Sterk gestegen teeltkosten en de tegenvallende marktsituatie zorgden afgelopen jaar al voor een daling van het Belgische groenteareaal tot 28.600 hectare. Dat is 20 procent minder dan vorig jaar, toen in totaal nog op 35.800 hectare groenten werd geteeld.
Uit de areaalcijfers blijkt dat er vooral minder bonen, wortels en spinazie zijn ingezaaid dit jaar. Voor komend jaar is de verwachting dat ook het areaal bloemkool sterk lager gaat zijn.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
					
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
 - 
					

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
 - 
					

RS330 VRF
Gebruikt, € 750
 - 
					

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.247
 
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Woensdag16° / 10°10 %
 - 
	Donderdag16° / 9°5 %
 - 
	Vrijdag15° / 8°5 %
 









								
								
								
								
								






