Bloemkool beregenen voor goede start
De bloemkool van Tuinbouwbedrijf Huijser in het Zuid-Hollandse Oud-Beijerland wordt de dag na het planten meteen beregend. Diep in de grond is het nat, maar bovenop is het droog.
Om de plantjes meteen een goede start te geven, kiest Bas Huijser voor beregenen. 'In februari heeft het veel geregend, dus is de grond bovenop hard. Dat in combinatie met het droge weer vindt de plant niet zo lekker', zegt hij.
Huijser beregent voor de eerste keer 15 millimeter. 'Nee, dat is niet genoeg voor het hele groeiseizoen. Maar de eerste twee weken kunnen de planten vooruit.'
Wekelijks plant de ondernemer nieuwe kool om straks wekelijks te kunnen leveren. 'Gisteren zijn deze planten erin gezet en nu beregenen we een beetje, zodat de planten goed aanslaan.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5075E trekker 12/12 (HIL) #780325
Gebruikt, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag19° / 3°0 %
-
Donderdag20° / 7°20 %
-
Vrijdag13° / 6°20 %















