EU: door oorlog minder import van mais en meer graanexport
De Europese Unie verwacht dat de import van mais komend seizoen daalt en de export van graan als gevolg van de oorlog in Oekraïne toeneemt. Dat zegt de Europese Commissie in haar eerste kwartaalbericht sinds het uitbreken van de strijd tussen twee van 's werelds grootste graanexporteurs.
De commissie voorspelt dat de EU-export van zachte tarwe komend seizoen, dat in juli begint, 40 miljoen ton zal bedragen. Tegen de 33 miljoen ton die eerder werd geraamd. Ze noemt dat een weerspiegeling van 'wereldwijde vraag vanwege een lager aanbod uit Oekraïne'. De Russische invasie van Oekraïne in februari heeft de massale export van Oekraïense gewassen stopgezet, wat leidde tot recordprijzen voor tarwe en oliezaden in Europa.
Uitgaande van normale weersontwikkelingen in de lente en de zomer, zou de totale graanproductie in 2022/23 zo'n 297,7 miljoen ton kunnen bereiken. Dat betekent een plus van 1,5 procent op jaarbasis, met een verwachte productie van zachte tarwe van 131,3 miljoen ton. De netto-export van EU-granen zal met 11,5 miljoen ton toenemen tot 41,4 miljoen ton, bijna 40 procent meer.
Veevoer
De commissie voorspelt voor volgend seizoen ook een sterke daling van de invoer van mais in de EU tot 9 miljoen ton, van de 14 miljoen ton die nu wordt verwacht. De EU is netto-importeur van mais voor veevoer en Oekraïne is normaal gesproken een van de grootste leveranciers.
De commissie verwacht een grotere graanproductie in de EU en zegt dat een besluit om boeren braakland te laten gebruiken voor gewassen het aanbod vergroot.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 175 trekker (BRU) #708889
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr Condimaster 11041 schudder (LIE) #782188
Gebruikt, € 4.400
-

John Deere 6R 185 trekker (LIE) #782220
Gebruikt, € 161.500
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
-
Dinsdag26° / 14°0 %

















