Groningen stelt regeling voor biologische boeren open
Provincie Groningen komt met een speciale subsidieregeling voor biologische boeren die willen experimenteren met duurzame landbouw. Het provinciebestuur heeft hiervoor 150.000 euro beschikbaar gesteld.

Vanuit de regiodeal Natuurinclusieve Landbouw Noord-Nederland zijn diverse regelingen voor boerenexperimenten beschikbaar, stelt de provincie. Alleen kunnen biologische boeren hier vaak geen gebruik van maken, omdat sommige biologische initiatieven te specifiek zijn.
Met deze extra regeling wil de provincie biologische boeren met vernieuwende initiatieven ondersteunen. Ook is het de bedoeling dat de opgedane kennis breed wordt verspreid, bijvoorbeeld tijdens een velddemonstratie of lezing.
De regeling is bedoeld voor boeren die samenwerken aan een proef op het gebied van bijvoorbeeld biodiversiteit, klimaatadaptie en het verkorten van ketens. Eén boer moet minimaal biologisch zijn. De samenwerkende boeren kunnen subsidie aanvragen voor onder meer onderzoekskosten, personeel, materiaal en apparatuur. Het subsidiebedrag is minimaal 5.000 en maximaal 15.000 euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag21° / 13°5 %
-
Donderdag21° / 14°80 %
-
Vrijdag21° / 13°90 %