WUR en Infarm willen teelt hydrocultuurtomaten optimaliseren
Wageningen University & Research (WUR) en verticalfarmingbedrijf Infarm gaan samen onderzoeken hoe Infarm de teelt van hydrocultuurtomaten kan optimaliseren. Met maximale smaak, voedingswaarde en opbrengst.

Het onderzoeksprogramma bestaat uit drie met elkaar samenhangende projecten met een looptijd van vier jaar. Bij het onderzoek worden ultramoderne sensoren en scanners gebruikt om de groeisnelheid, gezondheid en het voedingsstoffengehalte van de tomaten te evalueren.
Door te kijken naar de fysieke eigenschappen van de tomaten, de optimale hoeveelheid licht en andere factoren, kan Infarm de tomatenproductie in zijn vertical farms naar eigen zeggen op wereldwijdniveau opvoeren. Zo hoopt het bedrijf te voldoen aan de vraag van de consument naar jaarrond verse tomaten.
Het onderzoek moet nieuwe gegevens en kennis opleveren van de wisselwerking tussen planten en hun omgeving, plantenfysiologie, mathematische modellering en sensortechnologie. Volgens hoofdonderzoeker Leo Marcelis van WUR kan dat enorme implicaties hebben voor de verticalelandbouwsector als geheel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor AS 65 4T B&S (MID) #28588
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland BOOMER 25
2019, € 12.500
-
Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
-
New Holland T6.140
2017, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %