WUR en Infarm willen teelt hydrocultuurtomaten optimaliseren
Wageningen University & Research (WUR) en verticalfarmingbedrijf Infarm gaan samen onderzoeken hoe Infarm de teelt van hydrocultuurtomaten kan optimaliseren. Met maximale smaak, voedingswaarde en opbrengst.
Het onderzoeksprogramma bestaat uit drie met elkaar samenhangende projecten met een looptijd van vier jaar. Bij het onderzoek worden ultramoderne sensoren en scanners gebruikt om de groeisnelheid, gezondheid en het voedingsstoffengehalte van de tomaten te evalueren.
Door te kijken naar de fysieke eigenschappen van de tomaten, de optimale hoeveelheid licht en andere factoren, kan Infarm de tomatenproductie in zijn vertical farms naar eigen zeggen op wereldwijdniveau opvoeren. Zo hoopt het bedrijf te voldoen aan de vraag van de consument naar jaarrond verse tomaten.
Het onderzoek moet nieuwe gegevens en kennis opleveren van de wisselwerking tussen planten en hun omgeving, plantenfysiologie, mathematische modellering en sensortechnologie. Volgens hoofdonderzoeker Leo Marcelis van WUR kan dat enorme implicaties hebben voor de verticalelandbouwsector als geheel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, € 93.500
-

John Deere 6210R trekker (ZUI) #501512
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5085M (MID) #696925
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Donderdag28° / 16°75 %
-
Vrijdag22° / 16°95 %
-
Zaterdag22° / 15°90 %

















