ABN Amro: supermarktprijzen gaan stijgen
De prijzen die consumenten in de supermarkt betalen voor voedsel gaan op termijn waarschijnlijk stijgen, verwacht ABN Amro. Oorzaak zijn de hogere energie-, transport- en grondstofprijzen. Die drukken op de marges van voedselfabrikanten en handelaren.
De inkoopprijzen van Nederlandse voedselfabrikanten voor grondstoffen als soja- en palmolie zijn bijvoorbeeld fors gestegen. Volgens ABN Amro wijzen 'alle signalen' erop dat die op een hoog niveau blijven. Zo is kunstmest duur, zijn er arbeidstekorten in verschillende westerse landen en zijn de transportkosten hoog.
'Boeren zullen bovendien terughoudend zijn om hun producten voor lagere prijzen te verkopen als er zoveel onzekerheden in de toekomst zijn', licht de bank toe. Of supermarkten hun hogere inkoopkosten gaan doorberekenen aan de klant is nog de vraag.
Consumenten merken nog weinig
Marktleider Albert Heijn gaf eind september nog aan de prijzen zo lang mogelijk stabiel te willen houden. 'Prijsvolatiliteit op de wereldmarkt wordt grotendeels door de keten geabsorbeerd. Vooralsnog merken consumenten nog niet veel van de prijsstijgingen die het productieproces van voedsel duurder maken', luidt de analyse van ABN Amro.
Die komt overeen met de nieuwste inflatiecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het CBS meldde donderdag dat de voedselprijzen op jaarbasis nauwelijks zijn gestegen. Toch lijkt het volgens ABN Amro 'onhoudbaar' dat de hogere energie-, transport- en grondstofprijzen niet deels worden doorberekend aan de consument.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (SOM) #692146
Gebruikt, € 6.966
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %

















