Bureau Erkenningen ontkoppelt licentie knaagdieren van spuitlicentie
Bureau Erkenningen gaat de licentie voor knaagdierbestrijding per 31 juli los koppelen van die voor gewasbescherming. Hierdoor kan een ondernemer doorgaan met de spuitlicentie als de licentie voor knaagdieren vervalt.
Boeren en tuinders die rodenticiden willen gebruiken bij het bestrijden van knaagdieren zoals ratten en muizen, hebben daarvoor een KBA-licentie nodig. Deze geeft recht op het inzetten van rodenticiden in bedrijfsgebouwen.
Bij de invoering van de KBA-licentie was koppeling aan de gewasbeschermingslicentie handig. Wie al een licentie had voor het toepassen van gewasbeschermingsmiddelen, kon daar relatief eenvoudig een licentie voor knaagdierbeheersing aan koppelen.
Eerder raadde LTO Nederland al aan om beide licenties te ontkoppelen. Wie de knaagdierlicentie niet meer bijhoudt, kan dan toch doorgaan met de gewasbeschermingslicentie. De eisen rond het gebruik van rodenticiden wordt steeds strenger. Vanaf 2022 wordt het aantal rodenticiden dat verkrijgbaar is met de KBA-licentie fors beperkt. Vanaf 2026 is geen enkel bestrijdingsmiddel meer te koop voor mensen met deze licentie.
De verwachting is dat een aantal agrarisch ondernemers daarom de KBA-aantekening op de gewasbeschermingslicentie niet gaat verlengen. Dan is het belangrijk dat deze aantekening is losgekoppeld van de gewasbeschermingslicentie. Anders wordt ook die licentie niet verlengd. Daarop is de gewasbeschermingslicentie nu automatisch losgekoppeld.
Zelfstandige KBA-licentie
Volgens Bureau Erkenningen wordt nu een zelfstandige KBA-licentie aangemaakt, met dezelfde einddatum als de oorspronkelijke gewasbeschermingslicentie. Vanaf 1 september 2021 wordt gestart met cursussen voor de Integrated Pest Management (IPM)-KBA, waarbij cursisten worden opgeleid om op een professionelere manier te werken aan de ongediertebestrijding.
Volgens een woordvoerder van Bureau Erkenningen worden voorlopig nog wel kennisbijeenkomsten oude stijl gegeven. Dit wordt wel steeds minder. Hij vraagt zich af of het voor ondernemers nut heeft om de KBA-licentie te verlengen, nu deze in de komende jaren nutteloos wordt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
-

Lemken Vari-Opal 7 3 schaar ploeg (OLD) #510226
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag10° / 6°70 %
-
Zaterdag8° / 6°20 %
-
Zondag8° / 4°50 %

















