KNJV: Gelderse ganzenjacht stagneert door afzetprobleem
Om te zorgen dat het afschieten van 30.000 ganzen per jaar in Gelderland niet in gevaar komt, is de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging (KNJV) op zoek naar afzetkanalen voor de geschoten ganzen. 'Jagers willen liever niet schieten als de ganzen vervolgens de kliko in moeten', zegt regiomanager Ger van Hout van de jagersvereniging.
Het afschieten van minimaal 30.000 ganzen per jaar is nodig in Gelderland om aan de opgave in het faunabeheerplan te kunnen voldoen. Het streven is de ganzenstand van 2005 terug te krijgen. Maar het probleem is dat de jagers de ganzen niet meer kwijt kunnen in hun omgeving. 'Er is sprake van verzadiging, iedereen heeft de vriezers volliggen', schetst Van Hout de situatie.
Daarom is een vleesverwerker uit Gorinchem benaderd, die 16.000 ganzen per jaar kan verwerken tot bijvoorbeeld kroketten. De verwerker is bereid de ganzen op te halen, mits deze op een centrale plek worden ingezameld. Van Hout: 'Het idee is dat ergens in het gebied rond Tiel en Geldermalsen een koelcontainer komt waar jagers de geschoten ganzen heenbrengen. Deze worden dan eens per week opgehaald.'

Inzamelpunt ganzen gezocht
Op die manier wordt het voor jagers makkelijker om de grote aantallen te schieten die nodig zijn. Van Hout zegt dat hij al sinds vorig jaar zomer aan het zoeken is naar een geschikte locatie. 'Maar we komen er niet echt doorheen. Het grootste bezwaar is dat veel ondernemers niet zitten te wachten op vreemden op hun erf.'
Agrarisch ondernemers die plek hebben om de koelcontainer te plaatsen (6x3x2,5 meter) en krachtstroom hebben, kunnen zich melden bij de KNJV. De koelbox wordt geleverd en er is een vrijwilligersvergoeding beschikbaar van 1.800 euro per jaar. 'Daarvoor wordt diegene geacht mee te helpen met het innemen van de ganzen en het schoonhouden van de container', aldus Van Hout.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6130R AUTOPOWER CP (HA) #25072
Gebruikt, P.O.A.
-
Ferrari Professionele zitmaaier / tuintrekker PG200 (ES) #23386
Gebruikt, € 7.500
-
Massey Ferguson 675
1983, P.O.A.
-
Kubota L1382 HDW Compact traktor
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Transportplanner voor paardenmest (m/v)
Walkro Grondstoffen BV - Columbusweg, 5927, 5928 Venlo, 5927, 5928
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Adviseur ruimtelijke ontwikkeling en milieu
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Zaterdag8° / 7°30 %
-
Zondag8° / 5°20 %
-
Maandag7° / 1°10 %