Tomatidine ingezet tegen door muggen overdraagbare virussen
Het molecuul tomatidine uit tomatenplanten kan de virusproductie van enkele door muggen overgedragen virussen remmen. Dit blijkt uit het promotieonderzoek van Berit Troost-Kind van de Rijksuniversiteit Groningen.
Tomatidine komt voor in de stengels en bladeren van met name onrijpe tomatenplanten en beschermt tomatenplanten tegen virusinfecties. Troost-Kind voegde deze stof toe aan gekweekte cellen en bestudeerde of tomatidine bescherming bood tegen verschillende virussen.
Tomatidine wist de virusproductie van het denguevirus, zikavirus en chikungunyavirus te remmen. Voor het westnijlvirus werkte dit niet. Tomatidine verstoorde de vermenigvuldiging van het genetisch materiaal van de virussen, evenals de productie van nieuwe viruseiwitten.
Geneesmiddel
Als de resultaten kunnen worden bevestigd in diermodellen, is de wetenschap een stap dichter bij een geneesmiddel voor deze virusinfecties.
Het promotieonderzoek vond plaats bij de afdeling Medische Microbiologie van het Guide Instituut van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 130 trekker (BIE) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
-

Deutz Fahr 6230 TTV Warrior (ZIJ) #778003
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, € 6.450
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Maandag12° / 9°90 %
-
Dinsdag17° / 10°20 %
-
Woensdag14° / 8°20 %
















