Nu ook ToBRFV in België
Op een Belgisch tuinbouwbedrijf is nu ook een besmetting met het tomatenvirus ToBRFV (Tomato Brown Rugose Fruit Virus) vastgesteld.

Met die besmetting kan België toegevoegd worden aan de inmiddels lange lijst met landen die allemaal te maken hebben met het besmettelijke virus. ToBRFV komt hoofdzakelijk voor in tomaten, maar kan ook verspreid worden in paprika's.
De melding van deze eerste ToBRFV-besmetting bij onze zuiderburen komt van het Proefstation voor de Groenteteelt in Sint-Katelijne-Waver. Volgens het proefstation heeft de Belgische voedsel- en warenautoriteit FAVV het betreffende bedrijf maatregelen opgelegd om verspreiding van het virus binnen het bedrijf en ook daarbuiten te voorkomen.
Verdachte planten laten analyseren
Omdat het bedrijf voldoet aan de opgelegde hygiëneregels en werkt volgens de vereiste protocollen, mag er product geoogst en vermarkt blijven worden. Het proefstation adviseert Belgische tomatentelers om alert te zijn op hun gewas en om verdachte planten te melden en te laten analyseren. Een vroege detectie kan veel vervolgschade door ToBRFV voorkomen.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692669
Gebruikt, € 3.950
-
Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag14° / 9°60 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %
-
Zondag12° / 6°20 %