Veel Nederlands groente en fruit naar Verenigd Koninkrijk
In de afgelopen drie jaar werd jaarlijks voor 1,2 miljard euro verse groenten en fruit uit Nederland aan het Verenigd Koninkrijk verkocht. Het gaat om Nederlands product en re-export.
Dit blijkt uit een nieuwe factsheet van het GroentenFruit Huis. Het in beeld brengen van de handel van de Nederlandse groenten- en fruitsector met het Verenigd Koninkrijk heeft te maken met de brexit. Uit de factsheet blijkt dat deze export van groenten en fruit van belang is voor de sectoren en de Nederlandse economie.
Bij de import van verse groenten en fruit in het Verenigd Koninkrijk staat Nederland op volumebasis met 15 procent op de tweede plaats. Spanje staat op nummer één met 26 procent. Andere grote landen zijn Costa Rica (6 procent) en Zuid-Afrika (6 procent).
Tomaat, paprika en komkommer
De top 3 van de export vanuit Nederland naar het Verenigd Koninkrijk in euro's bestaat uit tomaat (23 procent), paprika (18 procent) en komkommer (8 procent). Het percentage is het aandeel van de totale export naar het Verenigd Koninkrijk. De cijfers hebben betrekking op 2019.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag16° / 2°0 %
-
Woensdag18° / 4°0 %
-
Donderdag19° / 6°70 %















