Britse ban op export slachtvee
De Britse regering wil de export van levende dieren voor afmesten of slacht verbieden. Het verbod geldt niet voor veetransporten tussen Engeland en Wales en ook niet voor fokdieren.
De grootste dierenwelzijnsorganisatie van het land RSPCA strijdt al bijna een halve eeuw voor een verbod. Nu de brexit bijna een feit is, wil de Britse regering aan deze oproep gehoor geven.
Het 'exportverbod voor de slacht' maakt deel uit van een pakket voorstellen voor een nieuwe Dierenwelzijnswet. Daarover worden de komende acht weken overal in Engeland hoorzittingen gehouden.
Andere voorstellen zijn het verminderen van maximale reistijden, meer bewegingsruimte en strengere regels voor het vervoer van dieren bij extreme temperaturen. Overigens is Groot-Brittannië met 6.400 dieren geen grote exporteur van levende have naar de Europese Unie.
Vermindering diertransporten
In de Europese Unie wordt ook gesproken over nieuwe wetten voor verbetering van dierenwelzijn. Daarbij wordt gesproken over een vermindering van het aantal diertransporten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 185 trekker (HAE) #782220
Gebruikt, € 161.500
-

John Deere 5058E trekker 24/12 (LIE) #780326
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5075M (AKK) #703361
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Zondag20° / 17°30 %
-
Maandag21° / 16°20 %
-
Dinsdag22° / 16°5 %

















