China bouwt ki-station voor duizend beren
China zet alles op alles om de varkensvleesproductie weer te kunnen op bouwen en veilig te stellen. De zeven belangrijkste varkensproducenten in provincie Guangdong bouwen daarom een hypermodern ki-station met ruimte voor duizend ki-beren.

Het kunstmatige inseminatie (ki) station wordt het grootste ter wereld. Medio 2020 moet het worden bevolkt, geeft woordvoerder Peter Loenen van Topigs Norsvin aan. 'We zijn leverancier van een aantal ki-beren. AIM Worldwide, onderdeel van Topigs Norsvin, is betrokken bij dit bijzondere project middels een overeenkomst over het delen van kennis en technologie', meldt Loenen op Varkens.nl.
De achtergrond van deze Chinese samenwerkingsactie is volgens Loenen ingegeven door de verspreiding van Afrikaanse varkenspest. 'Met het centraal produceren en distribueren van sperma wordt onder meer de risicofactor van dekberen en bedrijfs-ki bij de verspreiding van varkensziekten beperkt', geeft Loenen aan. Hij trekt hier het vergelijk met de ontwikkeling richting centrale ki-stations medio vorige eeuw in Nederland na het uitbraken van varkenspest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
Lemken Ploeg Overig (SOM) #662
Gebruikt, € 15.500
-
Case IH International Tractor Farmall 120C (BEN) #693881
Gebruikt, € 47.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HIL) #692920
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %