Tuinders Zuidplas gezocht voor flexibel energienet
Netbeheerder Stedin start een tijdelijke 'flexibiliteitsmarkt' in de Zuidplaspolder. Het idee van zo'n markt is dat de piekbelasting op het elektriciteitsnet over de dag wordt uitgesmeerd. Daarvoor worden glastuinbouwbedrijven gezocht.
Omdat het stroomnet van netbeheerder Stedin in de Zuidplaspolder langzaamaan vol loopt, zoekt Stedin partijen die lokale bedrijven, tegen betaling, flexibel om laten gaan met hun energiegebruik.
Stedin zoekt een 'aggregator', een bedrijf dat het energieverbruik bij bedrijven kan sturen, waardoor flexibiliteit ontstaat. De netbeheerder zoekt in totaal een flexibiliteit van vijf megawatt. Dat is ongeveer de benodigde capaciteit om vijfduizend huishoudens van stroom te voorzien.
Flexibiliteitsmarkt
Meedoen aan de flexibiliteitsmarkt heeft financiële voordelen volgens Stedin. Deelnemende partijen kunnen rekenen op een vaste maandelijkse beschikbaarheidsvergoeding plus een vergoeding voor de geleverde flexibiliteit per uur. De capaciteit wordt op termijn weer uitgebreid, daarvoor bouwt Stedin in de periode 2023-2025 een nieuw transformatorstation in de Zuidplaspolder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 360M
2014, P.O.A.
-

New Holland TN75VA
2005, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Dinsdag13° / 11°75 %
-
Woensdag12° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %












