Boer houdt vast aan oude vertrouwde voermethode
77 procent van de Nederlandse melkveehouders heeft al meer dan vijf jaar hetzelfde voersysteem. 95 procent wil dit de komende vijf jaar ook niet veranderen, blijkt uit het Nieuwe Oogst Opiniepanel.
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat de laatste drie jaar 5 procent van de ondernemers juist koos voor een ander systeem. De jaren ervoor was dit jaarlijks iets meer dan 3 procent. En dat terwijl het aantal melkkoeien per bedrijf in de afgelopen twintig jaar verdubbelde van vijftig koeien in 2000 naar honderd in 2018, blijkt uit cijfers van het ministerie van LNV. Het aantal melkveebedrijven liep daarbij terug van 28.000 naar 18.000 stuks.
De stijging komt niet alleen doordat kleinere bedrijven stopten, veel ondernemers zijn ook meer vee gaan houden. Toch blijven ze vaak hun voersysteem trouw. In de studio van NieuweOogst.tv licht redacteur Veehouderij Pieter Stokkermans de resultaten van het Nieuwe Oogst Opiniepanel toe.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 360M
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (HAE) #781758
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone KW 6.40/6 schudder (BIE) #775108
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (MOL) #781078
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Donderdag26° / 15°0 %
-
Vrijdag27° / 15°5 %
-
Zaterdag28° / 15°0 %

















