Zeven nieuwe rassen voor teelt wintertarwe
CSAR (Commissie Samenstelling Aanbevelende Rassenlijst) heeft zeven nieuwe rassen toegevoegd aan de lijst voor de teelt van wintertarwe in Nederland.

Informer en KWS Extase zijn twee nieuwe baktarwerassen. Naast de bakkwaliteit voegen deze rassen vooral een goede gezondheid toe aan het bestaande assortiment. Beide rassen produceren bovengemiddeld in het rassenonderzoek zonder ziektebestrijding.
Voor vultarwe kunnen tarwetelers het komend teeltseizoen voor het eerst beschikken over de rassen LG Cambria en LG Vertikal. Deze rassen zijn vooral hoogproductief. Zowel met als zonder ziektebestrijding laten beiden rassen van Limagrain een aanzienlijke verbetering zien ten opzichte van de standaard in dit segment.
Allround ras
De nieuwe rassen voor de teelt en afzet als voertarwe zijn Campesino, Gleam en Toby. Campesino is een vroeg ras met relatief hoge opbrengsten. Cleam is een allround ras dat het goed doet in alle teeltregio’s. Toby valt op vanwege de goede weerstand tegen gele roest en septoria. Dit ras behaalt opvallend hoge producties op de noordelijke zeeklei.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BIE) #692147
Gebruikt, € 6.966
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6150R (MAA) #63046
Gebruikt, € 57.500
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen