Insleep Afrikaanse varkenspest uit China onwaarschijnlijk
De kans is zeer klein dat Nederland vanuit de epidemie in China wordt getroffen door Afrikaanse varkenspest. De uitbraken in Oost-Europa zijn een veel groter risico, meldt Wageningen Bioveterinary Research.

Wanneer toeristen bijvoorbeeld besmette producten meenemen naar Nederland zouden varkensvlees en vleesproducten uit Azië hier een risico kunnen vormen, geeft Wageningen Bioveterinary Research aan. Dat voedsel kan terechtkomt bij wilde wijnen, op een kinderboerderij of een varkensbedrijf. De kans dat dit gebeurt, wordt zeer klein geschat.
Hoewel er vooral in de Verenigde Staten veel aandacht besteed wordt aan insleep van het Afrikaanse varkenspestvirus via grondstoffen voor veevoer, is het maar de vraag of dat een serieuze risicoroute is. De uitbraken in Oost-Europa vormen wat dat betreft waarschijnlijk een veel groter risico voor Nederland, stellen de onderzoekers. Sinds augustus 2018 heeft Afrikaanse varkenspest eerst in China en later ook in andere delen van Azië toegeslagen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
TD 5.95 ROPS
Gebruikt, € 30.000
-
Krone AM243CV maaier
2003, P.O.A.
-
Vicon Schudder FANEX 1564 C QUICK SET (BS) #25969
Gebruikt, € 39.250
-
John Deere Tractor 5090GV (EL) #23032
Gebruikt, € 38.750
Vacatures
Chief Executive Officer - ICAR
Crown Gillmore - Utrecht
Agrarisch Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten
Wageningen University & Research - Wageningen
Projectleider
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Adviseur duurzaamheidsstrategie landbouw
Schuttelaar & Partners - Wageningen
Aardappel selecteur provincie Groningen
Abiant - NL
Weer
-
Vrijdag19° / 8°0 %
-
Zaterdag23° / 9°0 %
-
Zondag21° / 9°0 %