Digitalisering heeft impact op Europese landbouw
De digitalisering in landbouw kan de negatieve effecten op het milieu verminderen en een duurzame productie stimuleren. Administratieve lasten kunnen echter zorgen dat de verbeteringen niet worden gerealiseerd.
Dat zijn enkele conclusies uit een studie van Wageningen Economic Research en het Italiaanse bedrijf VVA in die werd uitgevoerd opdracht van de commissie Landbouw van het Europees Parlement. De onderzoekers brachten de wereldwijde trend van digitalisering in de landbouw in kaart.
De hightech-ontwikkelingen vinden al plaats en dat is een trend die veel vragen oproept. Zal technologie bijvoorbeeld rekening houden met biodiversiteit? Of natuurlijke grondstoffen? Zullen waterhuishouding en klimaatverandering profiteren van de nieuwe technologieën? Hoe zal de technologie de armen, het platteland en de diversiteit in de EU beïnvloeden?
Doelstellingen
De studie illustreert dat de meest kansrijke GLB-doelstellingen voor de hightech-revolutie in de landbouw zijn: het inkomen van boeren verbeteren en de concurrentiepositie van de landbouw verbeteren. De GLB-doelstellingen 'handhaven van landbouwdiversiteit in de hele EU' en 'bevordering van sociaaleconomische ontwikkeling in plattelandsgebieden' profiteren minder van de hightech-ontwikkelingen.
Hoewel de technologie er is, is het aan de gebruikers om te beslissen hoe ze moeten worden geïmplementeerd en voor welke doeleinden, zo merken de onderzoekers op.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6280 ABSOLUT CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (BEN) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (REU) #778054
Gebruikt, P.O.A.
-

Case Magnum 225
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %

















