ZuivelNL-notering kan GDT index niet volgen
De ZuivelNL-noteringen hebben moeite om de aanhoudende prijsstijgingen op de wereldwijd leidende Global Dairy Trade (GDT) internetbeurs te volgen.
De ZuivelNL-noteringen voor verschillende zuivelproducten bleven deze week ongewijzigd of daalden licht, terwijl de GDT index voor de achtste keer op rij is gestegen. De GDT Internet beurs voor zuivelproducten wordt eens per veertien dagen gehouden. Deze keer steeg de GDT index met 1,9 procent. Met name boter steeg fors in prijs, met 9,3 procent.
Dat de ZuivelNL-noteringen de wereldwijde prijsontwikkelingen niet kunnen volgen, wordt toegeschreven aan de stijgende melkaanvoer in Europa. Begin maart steeg de melkaanvoer in Duitsland voor het eerst weer sinds de extreme droogte in 2018 de melkaanvoer begon te remmen. Ook vertonen de spotmarkt melkprijzen in Nederland en in Italië een licht dalende trend.
Melkaanvoer
Verbetering van de boerderijmelkprijs is alleen mogelijk als de vraag wereldwijd, vooral vanuit China, sneller stijgt dan de melkaanvoer in Europa die traditioneel altijd stijgt als het voorjaar aanbreekt. Overigens ligt de melkaanvoer in Nederland nog steeds op een lager niveau dan de laatste jaren gebruikelijk in deze tijd van het jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BEN) #781584
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 195 trekker (REU) #780585
Gebruikt, € 160.000
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
-

John Deere 6M 185 trekker (HEN) #693693
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag24° / 8°0 %
-
Zaterdag23° / 11°75 %
-
Zondag18° / 12°85 %















