Vleesfraudeur krijgt in hoger beroep twintig maanden cel
Voormalig vleeshandelaar Willy Selten is door het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep veroordeeld tot twintig maanden cel. Dat is lager dan de 2,5 jaar celstraf die Selten aanvankelijk kreeg.
De vleeshandelaar, die inmiddels noodgedwongen is gestopt, kreeg de straf omdat hij in 2011 en 2012 336.000 kilo paardenvlees inkocht en dit verkeerd inboekte. Dat vlees werd uitgebeend, versnipperd en gemengd met rundvet. Vervolgens werd het als rundersnippers verkocht.
De rechter rekent het Selten extra aan dat het paardenvlees niet als zodanig in de administratie werd vermeld. Dat maakte het voor de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) onmogelijk om na te gaan welke partijen vlees het betrof. Hierdoor kan de voedselveiligheid in het geding komen.
Pijnstiller
Overigens kon volgens het gerechtshof niet worden vastgesteld dat er paardenvlees met phenylbutazone in de partij zat. Paarden die deze pijnstiller toegediend hebben gekregen, mogen nooit meer worden aangeboden voor de slacht. Bij het eerdere vonnis was hier wel van uit gegaan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER EX MAAIDEK (MOL) #777320
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

New Holland TM190 trekker (STE) #690891
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BRU) #708889
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)














