Eerste winterbloemkool 'uitzonderlijk vroeg' gesneden
Groenteteler Remco Keizer uit Stellendam deed afgelopen week een bijzondere ontdekking. De eerste bloemkolen waren al groot genoeg om gesneden te worden. 'Uitzonderlijk vroeg', vindt hij zelf.
De maten 6 en 8 worden bij de bloemkool al gehaald en dus ging Keizer aan de gang. 'We zijn nu een paar dagen verder en zijn alweer aan het snijden', lacht Keizer. Door het zachte najaar en de zachte winter groeide de bloemkool als kool.
'Door het milde najaar zat er al flinke groei in de planten. We hebben ook weinig vorst gehad, wat normaal gesproken de groei uit de planten haalt. Dat bij elkaar zorgt ervoor dat de kool is beginnen te groeien', weet Keizer. De bloemkolen worden verkocht in de eigen landwinkel op het erf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BRU) #692917
Gebruikt, € 5.644
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %