Unilever en de boeren
'Hoofdkantoor Unilever niet naar Rotterdam' kopten vorige week de kranten. Lang was het de bedoeling dat het enige hoofdkantoor van Unilever in Rotterdam gevestigd zou worden. Een langdurige lobby was daaraan voorafgegaan.

Onderdeel daarvan was het afschaffen van de dividendbelasting. Een maatregel die in geen enkel verkiezingsprogramma stond, maar wel opeens in het regeerakkoord.
Een maatregel ook die de schatkist minimaal 1,6 miljard, mogelijk 2 miljard euro per jaar zou gaan kosten. Alles voor een goed vestigingsklimaat, zou je zeggen. Grote bedrijven brengen tenslotte veel belasting en werkgelegenheid op. En ze kunnen zomaar naar het buitenland vertrekken als het ze hier niet aanstaat.
Kleine middenstanders en boeren en tuinders kunnen dat niet. Vandaar dat zij iets minder in de watten worden gelegd. Lang kon LTO de werkgeverslobby steunen. Maar toen bleek dat de kosten voor de schatkist tot boven de 2 miljard euro konden oplopen, zijn MKB-Nederland en LTO afgehaakt. We vonden het onverantwoord dat dit ten laste zou kunnen gaan van een lagere vennootschapsbelasting voor mkb'ers en boeren en tuinders.
We hebben samen stevig gelobbyd om ervoor te zorgen dat de dividendbelasting niet zou worden afgeschaft
We hebben vanaf dat moment samen stevig gelobbyd om ervoor te zorgen dat de dividendbelasting niet zou worden afgeschaft en dat het bedrijfsleven en dan ook het totale bedrijfsleven, inclusief boeren en tuinders en middenstanders, gecompenseerd zou worden door lastenverlichtingen. Want het feit dat je als boer of tuinder niet zo makkelijk je bedrijf oppakt en naar het buitenland vertrekt, mag niet leiden tot een mindere behandeling.
Het eerste deel van onze lobby is dus geslaagd, met dank aan Unilever. Nu deel twee nog.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (WOL) #691829
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HAE) #24630
Gebruikt, € 19.999
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°30 %
-
Woensdag21° / 12°50 %