Na eerste NAK-keuring 9 procent in klasse verlaagd
Van de 41.836 hectare pootgoed in Nederland is tot begin deze week 9 procent in klasse verlaagd en 1,5 procent afgekeurd.
Dit blijkt uit cijfers van de Nederlandse Algemene Keuringsdienst (NAK) tot en met week 26. De percentages liggen op een duidelijk hoger niveau dan de voorgaande jaren.
Vooral in het zuiden (12,7 procent verlaging) en midden (9,7 procent verlaging) van het land vallen de resultaten tegen. Ver uit de meeste percelen worden verlaagd of afgekeurd vanwege bacterieziek (landelijk 87 procent).
Planttijdstip
Op slechts enkele percelen is nog geen eerste keuring geweest vanwege het late planttijdstip, terwijl de eerste percelen alweer zijn dood gemaakt.
Het huidige droge weer is gunstig te noemen om verdere verspreiding tegen te gaan. Gezien de goede weersomstandigheden en verwachting blijft alertheid met betrekking tot luizen geboden, waarschuwt de NAK.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
-

Veenhuis Combi 2000
2007, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Donderdag4° / 0°85 %
-
Vrijdag8° / 0°30 %
-
Zaterdag12° / 8°95 %















