Nieuwe werkwijze afvalhopen blijkt succesvol
De NAK heeft afgelopen voorjaar in samenspraak met de NVWA een nieuwe werkwijze toegepast bij de controle op de aardappelafvalhopen. Die blijkt succesvol te zijn.
In mei zijn er ongeveer achthonderd controles uitgevoerd, waarbij in slechts 67 gevallen een waarschuwing is afgegeven. Dat waren er de afgelopen jaren behoorlijk meer: vorig jaar ruim 120 en in 2016 ruim negentig.
Door de betreffende telers zijn tijdig maatregelen getroffen, waardoor er geen LOD (Last Onder Dwangsom) door de NVWA is opgelegd. De gemaakte afspraken met de NVWA lijken hiermee en goede preventieve werking te hebben.
Teeltvoorschriften
De NAK gaat bij de controles op de andere teeltvoorschriften dezelfde werkwijze toepassen als bij de afvalhopen. Dat betekent dat er eerst gewaarschuwd zal worden, waarna er bij een tweede inspectie een Rapport van Bevindingen zal worden opgemaakt.
Op basis van het Rapport van Bevindingen kan de NVWA een LOD opleggen. Binnenkort starten de controles op de naleving van knolcyperus, aardappelopslag, phytophthora en wilde haver.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-

JOHN DEERE 6150R PREM DD40 (MAA) #63046
Gebruikt, € 55.000
-

John Deere 6140M trekker (ZAN) #691707
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°70 %
















